Nejlepším vinařstvím České republiky je BOHEMIA SEKT

Pravidelní čtenáři vědí, že jsem ještě nikdy nezveřejnil přejatou zprávu bez komentáře. Dnes to bude poprvé. Něco aktuálnějšího bych vymýšlel marně.

Nejlepším vinařstvím České republiky je BOHEMIA SEKT
tisková zpráva, zdroj: Comtech. Kráceno.
Svaz vinařů České republiky ve spolupráci s Národním vinařským centrem a za podpory Vinařského fondu ČR udělil 17. března 2011 v sále pražské Lucerny historicky druhé ocenění prestižní soutěže Vinařství roku. Nejlepším tuzemským vinařstvím za minulý rok a tedy i vítězem byl odbornou komisí zvolen Bohemia Sekt, a.s., Starý Plzenec. Známá vinařská společnost je tak nově nejen největším, ale také nejlepším vinařstvím České republiky.
Vinařství roku je prestižní soutěž, která jako jediná v České republice hodnotí výrobce vín na základě mnoha kritérií. Nejen podle kvality produkovaného vína. Přihlíží též k tuzemským a zahraniční úspěchům jednotlivých firem, hodnotí technologická řešení při výrobě vín atd. Cílem tak je ocenit skutečně nejlepší tuzemské vinařství. V letošním roce se soutěže zúčastnilo 901 moravských a českých vinařských podniků. Do nejužšího finále postoupila šestice finalistů. Z nich odborná komise vybrala absolutního vítěze – Bohemia Sekt, a.s.

„Pokud budu mluvit za sebe, osobně musím ocenit inovace a filozofii vinařství, kterou se Bohemia Sekt prezentuje. Líbí se mi, že zisk reinvestuje do rozvoje a vylepšení. Navíc toto vinařství má perfektně zvládnuty všechny procesy a přestože je to relativně velká firma, pořád se v ní cítíte jako ve vinařství a ne jako v laboratoři nebo kosmickém výzkumu,“
říká předseda odborné komise Ivo Dvořák. Prof. Pavel Tomšík z Mendlovy univerzity v Brně zároveň doplňuje: „Pro Bohemia Sekt je typický vysoce profesionální přístup k prezentaci vinařství, které vychází z kvantitativních ukazatelů od vinohradnické produkce až po konečný prodej vín. Výborně zvládají pěstební a zpracovatelské procesy, které jsou základem pro konečnou a oceňovanou kvalitu. Výsledkem je integrovaný, homogenní podnik – vinařství, které samo sobě předurčuje dlouhý životní cyklus a evropský rozměr.“

Vítězi Vinařství roku 2010 byla předána unikátní bronzová plaketa. Tu může nyní plně využívat ke svým marketingovým účelům. Současně s oceněním čeká Bohemii Sekt, a.s. uvedení do Síně slávy vinařství ČR zřízené v Národním vinařském centru ve Valticích. „Z ceny Vinařství roku 2010 mám nesmírnou radost. Takový úspěch se určitě každý rok nepodaří. Nepřišel však z ničeho. Jsou za ním léta tvrdé práce. Věřil jsem, že máme šanci uspět,“ říká generální ředitel Bohemia Sektu, a.s. Josef Vozdecký.

Statut soutěže a další informace naleznete na: www.vinarstviroku.cz

Podrobná pravidla soutěže jsou tady. Doporučuju přečíst, mně se líbil bod 4: jmenovaní členové hodnotící komise…podepíšou prohlášení o mlčenlivosti.