Večer vinařů firmy Vinom

Po pondělní Galadegustaci následoval seminář o ušlechtilých a vzácných vínech. Na obrázku to vypadá, že se nalévala oranžová vína, ale kdepak! Nebylo to jednoduché… článek napíšu, až si tu zkušenost trochu v hlavě srovnám.

Následoval rychlý přejezd na Vinom Wine Winemakers Evening, tedy degustaci pro zákazníky úspěšného dovozce vín. Vinom si pozval svoje vinaře, takže si účastníci úterní degustace mohli dopřát ten luxus, že jim víno naléval třeba právě Stefan Doktor z naprosto základního rýnského vinařství Schloss Johannisberg. Musel stejně jako já přejet ze semináře Fine and Rare Wines, kde představoval ryzlink z roku 1964.
Byla to soukromá akce, takže jsem se trochu ostýchal fotit. Ale tahle fotka je k věci, pan Salomon je na ní jen o rok mladší. Mladý byl i jeho Riesling Steinterrassen DAC 2012, který dával ochutnat už teď jen provizorně stočený, protože ho bude lahvovat až v dubnu.
Na pondělní Galadegustaci byl převis nabídky nad poptávkou, takže jsem vynechal rakouské vinařství Markus Huber. Věděl jsem, že se s ním potkám ještě v úterý (na fotce je Michael Huber). Ochutnal jsem mladý Veltliner Hugo 2012, O Veltlínu Obere Steigen 2011 jsem už tady psal, ale nejvíc mě bavil GruVe Alte Setzen DAC Erste Lage 2011, seriózní, plné víno s minerálními tóny v chuti, které až připomínaly tabák.
Bez fotek to není ono, takže jen telegraficky. Tři sherry z vinařství Alvaro Domecq byla výborná, pokud to můžu posoudit. Suché oříškové Sherry Fino DO, sladké růžové staré Sherry Cream Aranda DO (vzhledem ke stáří byla barva nejistá :o), a červené Sherry Pedro Ximenez DO s velmi alkoholovou vůní, paráda! Snad všechna vína ze španělského vinařství Tandem (Navarra) byla výborná a jaksi levná (s ohledem na poněr kvality a ceny). Překvapivě jsem našel dost zajímavých vín s cenou pod 200 Kč, než bych v téhle kategorii čekal. Že je dobré Brunello 2006 z Tenute Nicolai, to vás nepřekvapí, pokud se předem mrknete do ceníku. Ale dobré Tempranillo nebo Verdejo pod 200 potěší :o) Hned mě napadlo zapracovat na další Komunitní Bedýnce typu „dobrá vína pod 200.“