Pozdní sběr – Euro za 28?

Namísto degustačních dojmů dnes jen drby. Konečně jsem podlehl chorobě, takže vás tentokrát nebudu pokoušet popisem tekutých dobrot. Marodění si zpříjemňuju novým notebookem – jak poznáte z hlavičky, stáhl jsem šířku sloupce blogu na 1024 pixlů. Tolik má šířku displeje můj nový miláček, EEE od Asusu. Zatím bez výhrad, 90 bodů ze sta. Jen pár nápadů by to chtělo, to by se to psalo! Hepčík, epčík, na zdraví!

Nejmenovanému pražskému velkoobchodu s vínem (prý) poklesly meziročně lednové tržby o čtvrtinu. Živím se v jiném oboru, ale vidím to na svých zákaznících taky: ještě víc než dřív odkládají nákupní rozhodnutí.
Euro zdražilo na 28,40 Kč. Naštěstí mám soukromé zásoby vína, ale Skleničkův e-šop je po Silvestru vybrakovanej. Na dotazy Kdy zas pojedeš do Burgund a co přivezeš? krčím rameny, protože jsem tam byl naposledy v listopadu, když Euro stálo 25. Prodávat draho se mi nechce, tak jsem si minulý týden usmyslel, že vlastenecky přivezu několik dobrých vín z Moravy a budu zájemce na e-šopu obšťastňovat vlastním výběrem domácích vín. Ale ouha! Jeden vinař ještě nenalahvoval, druhej nalahvoval už dávno, ale nezatřídil (takže neoblepil lahve etiketama). Chlapi, pohněte! Euro je drahé, dovozy podraží, a vy toho nevyužijete!
Na druhou stranu jsem si říkal v sobotu cestou z Moravy, že je dobře, že se vloni tak dobře na Moravě rozjely všechny ty vinařské akce typu Otevřené sklepy a putování za vínem… spousta lidí možná letos nepojede na dovolenou do ciziny.
Naopak by všichni ti, kdo letos nepojedou za sluncem k moři mohli jet třeba do Bořetic – po zřícení několika místních sklepů zřídili bořetičtí charitativní účet, kam můžete posílat příspěvky a dary na obnovu (a záchranu) místních vinných sklepů. Má číslo 1393114379/0800 a článek je tady.