Patnáct doteků dokonalosti

Ve středu a ve čtvrtek jsem se zúčastnil hodnocení posledního letošního kola soutěže Prague Wine Trophy. Ve středu Sauvignony, ve čtvrtek Sangiovese. Celý čtvrtek jsem měl povznesený pocit, že je to odměna a vyznamenání zároveň.

Vysoká úroveň vín trvala po celý den, nepamatuju se, že bych někdy s tak klidným srdcem a bez pochybností hodnotil 95 bodů. Některá Brunella se skutečně blížila dokonalosti, ještě v pátek ráno jsem zalitoval, že jsem v jednom případě nedal ještě víc. Po skončení hodnocení jsem se neprofesionálně zdržel v salonku a dopil dva vzorky, už bez plivátka :o) Ke shodě hodnotitelů a klidnému průběhu jistě přispěla vynikající vína, ale tolerantní a přátelský duch jednání porot je pravidlem. Když mě před dvěma roky pozvali na PWT hodnotit poprvé, čekal jsem konkurenčnější prostředí. Naučil jsem se na PWT hodně, ale věcnosti, toleranci a respektu především.
Vánoce se blíží a Komunitní Bedýnku z moselských ryzlinků budu uzavírat možná už dnes. Jestli jste se ještě nepřihlásili, podrobnosti jsou tady.