Galadegustace Víno Revue

Začal jsem psát blog v červnu 2007, takže jsem stihl první ročník Galadegustace soutěže Prague Wine Trophy, a díky laskavému pozvání pořadatelů i všechny další lednové Galadegustace. Mají jednoduchý organizační princip – vystavovat mohou jen ti, kdo na celoroční soutěži vín získali aspoň jednu medajli.

Časem se přehlídka přesunula z Břevnovského kláštera do dejvického hotelu Crown Plaza, zabrala v něm další patro a přidala zajímavý doprovodný program – loni dvě přednášky nositelů titulu Master of Wine (psal jsem o tom tady a tady). Bylo to jako nakouknutí do velkého světa, ale po šesti letech existence Prague Wine Trophy už se ten svět nezdál ani tak velký, ani vzdálený.
Loňský ročník soutěže PWT završí zase Galadegustace v hotelu Crowne Plaza v pondělí 21. ledna od 14 do 20 hodin (podrobnější info je tady). Soukromě už vím, že přijede výprava z Vinařství Krásná Hora (jeden šampión a jedna zlatá byli v srpnové Komunitní Bedýnce!) a že František Šamla přiveze z Piemontu pana Boeriho. Silný výsadek zvučných jmen se očekává z blízkého Rakouska a má přijet i exportní ředitel rýnského Schloss Johannisberg. Seznam přihlášených vín je tady a zdá se, že počet vystavovatelů bude rekordní.
Masterclass
Jenže to ještě není všechno! Zase bude jedna přednáška jako doprovodný program. Pozornější čtenáři si už jistě lámou hlavu, kdo jsou ti dva fešáci na úvodní fotce. Vlevo je Rakušan Dr. Joseph („Pepi“) Schuller MW, vpravo Holanďan Frank Smulders MW. Společně povedou v úterý 22. ledna pro pouhých 30 smrtelníků dvouhodinovou degustaci nazvanou How to Understand Fine and Rare Wines (Jak porozumět ušlechtilým a vzácným vínům). Bude to stát rovnou tisícovku a věřím, že to bude stát za to, protože já jdu v pondělí i v úterý!