Brownies – jiné skupenství čokolády

Mám ráda umění, moderní, abstraktní – zpívala si tuhle paní Skleničková při zdobení brownies. Tak jsem si řekl o recept.

Co potřebujete:
400 g čokolády s 60-70% kakaa, 300 g másla, 4 vejce, 300 g hnědého cukru, 100 g hladké mouky, 1 lžičku prášku do pečiva, hotová bílá a tmavá čokoládová poleva (papírové košíčky)
1) Čokoládu a máslo rozpusťte (já dávám nerezovou misku s obojím do horkovzdušné trouby ohřáté na cca 70 stupňů).
2) Troubu nechte předehřát na 160 (elektrickou) nebo 140 (horkovzdušnou) stupňů.
3) Celá vejce šlehejte, až zesvětlají, pak přidejte cukr a šlehejte dál, až směs hodně nabude na objemu.
4) Opatrně vmíchejte (teď už raději ručně, ne na robotu) rozpuštěnou čokoládu s máslem.
5) Potom prosejte na povrch směsi mouku, rozmíchanou s práškem do pečiva a všechno smíchejte.
6) Vlijte do pekáčku, vyloženého papírem na pečení a pečte cca 30 minut. Po upečení je povrch hmoty lesklý a suchý, ale vnitřek zůstává vlhký, test špejlí se použít nedá,
7) Před krájením nechte brownies dokonale vychladnout. Pak nacákejte nahoru jakékoliv vzory z obou rozehřátých polev. Nakrájejte na menší tvary, moučník je opravdu sytý. Jednotlivé kousky dávám ještě do papírových košíčků, vypadají pak efektněji, ale není to vůbec nutné.
Receptů na brownies jsem vyzkoušela hodně, všechny fungují, tenhle mám prostě nejraději. Zkoušela jsem je péct i v různých formách na muffiny a papírových košíčcích, aby vypadaly pak efektněji. Nosila jsem je totiž sousedům a příbuzným jako dárek, a hodně kousků krájených z plechu mělo polámanou vrchní krustičku a nevypadalo dost dokonale. V malé formičce ale utrpí sametová vláčnost těsta. Proto jsem se nakonec vrátila k pekáčku a vymyslela trik se zdobením dvěma polevami, které většinu nedokonalostí zakryje. Když je dáte do papírových košíčků, budou vás všichni považovat za hotového cukráře (cukrářku). Pravda je, že málokterý recept na drobné cukroví je tak snadný jako tenhle. Nakonec jedno varování – dbejte na kvalitu surovin, hlavně čokolády, s méně kvalitními druhy je výsledek bledý a přeslazený. Pokud chcete ušetřit, pečte raději menší dávku.
TOPlist