Výsledky kvízu z minulého týdne

Soutěž z minulého týdne (Spárujte vína a obrázky) skončila a máme tady výsledky.
Podle vašich odpovědí vidím, že soutěž byla příliš lehká – všechny došlé odpovědi byly správné! Takže správné výsledky i s komentářem zveřejňuji jen pro ty, kdo se nezúčastnili:

Triviální, soutok Labe s Vltavou pohledem od Mělnického zámku a etiketa Školního statku z Mělníka.
Budovy vinařství Trimbach v Ribeauvillé (Alsasko) a jejich vlajková loď, ryzlink Clos-Ste. Hune. Kdo poznal detail z etikety vína, mohl uhodnout i „sudeto-alsaskou“ architekturu.
Vlevo Tenuta San Guido (Bolgheri, Toskánsko, Itálie), výrobce vína Sassicaia (vpravo). Ve skutečnosti se Sassicaia vyrábí v jiné budově, která není přístupná návštěvníkům. Někteří (správně) tipovali podle křížku na zvonici domu Itálii, a bylo to.
Vlevo Svatý kopeček u Mikulova, pohled od Rakouska, a etiketa Mikrosvín Mikulov. Snadné.
Plakát propagující rakouský Poysdorf, hlavní město Veltínu (sklenky tvoří Y ve slově Poysdorf, nafotil jsem si tam podobný s korkovými zátkami) a Veltliner z Weinviertelu. Možná největší hádanka, protože ti, kdo plakát neviděli, si ho nespojili s Y a s Poysdorfem.
To vše ale ani nebylo nutné vědět, správné odpovědi jsou prostě a stručně jen : A-4, B-3, C-5, D-2, E-1. A první cenu vyhrává soutěžící m.v. Pokud se ozve, získá odrůdový sekt z ryzlinku rýnského (suchý) z alsaského vinařství Wolfberger. Vítězi blahopřeju, všem účastníkům děkuju za snahu a už připravuju něco rafinovanějšího…
TOPlist