Snídaně šampiónů z Intersparu

Můj anděl strážný zaspal, když jsem kupoval v Intersparu vína od Maison André Goichot za ďábelsky nízké ceny:
Bourgogne Chardonnay 2004 AOC (129 Kč)
Bourgogne Pinot Noir 2004 AOC (129 Kč)
Chablis 2005 AOC (249 Kč).

První jsem otevřel Chablis a bylo tak mizerné, že jsem si ani nepsal poznámky. Tenké unavené víno bez vůně a bez chuti, víno, které nestojí za recenzi, s dobrým Chablis mělo málo společného. Pinot Noir je za 129 Kč poživatelný, ale je to bída. V Beaune, kde Goichot sídlí, by tento Pinot byl neprodejný. Při třetí lahvi (Chardonnay) mě zachránila vyšší moc. Nechutnalo mi, nevypil jsem ani deci. Přesto jsem asi dvě hodiny po požití musel odběhnout na záchod a strávil tam krušnou chvilku. Mezitím moje žena vypila asi půl lahve s následky, jejichž popis na foodblog nepatří. Strávila na záchodě několik hodin a prováděla tam úporně a vynuceně činnost komplexnější, než já.
Samozřejmě, za ceny z Intersparu by ta vína byla podezřelá i v hypermarketu v Beaune, kde Goichot sídlí. Tam by se ovšem nikdo nepokusil prodávat něco tak podřadného. Na takové produkty by se měl vztahovat zákon o zamezení transportu odpadů v EU.
Výběr vín v Intersparu je veliký, jistě si tam při nákupu můžete dobře vybrat, ale doporučuji zdaleka se vyhnout třem jmenovaným vínům. Nechci lacině vtipkovat na téma zapojení desetibojaře Romana Šebrle do reklamní kampaně Intersparu, ale jako obdivovatel českého desetiboje se bojím, že požití půl lahve jmenovaného Bourgogne Chardonnay AOC z Intersparu by mohlo zamíchat pořadím atletického mistrovství. Romane, nepij to!
TOPlist