Pozdní sběr z mrazivého týdne

Miluju zprávy o vědeckých objevech, klikám na ně jako malej. Těšil jsem se na tuhle zprávu o tom, jak vědci nahlédli do mozku a rozluštili slova, na která člověk myslí. Hned mě napadlo několik situací, ve kterých myslím velmi intenzivně a nepotřebuju k tomu žádná slova, ale dočetl jsem až do konce a poslední myšlenka článku je poměrně hluboká: o tom, jak pomoci osobám, které se nemohou vyjádřit, ale chtějí něco říct. Založte jim blog! Jojo, je nás plný internet, stačí kliknout na blogspot.com nebo blog.cz :o))) Dál čtěte jen na vlastní nebezpečí!


Sylvánské zelené 2009 PS polosuché, Vinselekt Michlovský

Obec Perná, trať Věstoňsko a luxusních 13% alkoholu. Především pěkná etiketa, včetně sugestivní poznámky „za kvalitu zodpovídá“ s podpisem vinaře. Další objev z Galadegustace Víno Revue, honem dokoupený ve firemní prodejně U Závoje. Příjemná světlá barva vína jako letním sluncem vyšisovaná blondýna :o) jenže tahle blondýna není vůbec jednoduchá, tak tu analogii rychle opustím. Vůně je spíš těžší květinová, nazrálá, symptomatickou travnatost těžko hledám. Trochu ji nacházím v chuti, spolu s nazrálostí a kořením, které pěkně vytváří závěr chuti. Příjemně dlouhé, kultivované, osobité, možná zbytečně zakulacené zbytkovým cukrem. Moc se mi to líbí, na webu Vinselektu víno chybí a do úvah o technologii se mi nechce pouštět, ale jako společník na dlouhý večer je víno dokanalé.

Daňovíno z Bořetic. O Kalouskově pokusném balónku se spotřební daní na víno jsem tady psal nedávno. Včerejší Novinky.cz přinesly bezvadnou reakci z Bořetic: Daňovíno. Tleskám a vyhlížím další reakce. Jen houšť a větší kapky! Zpráva o Daňovínu je rozsahem delší než původní zpráva o úmyslu zvýšit spotřební daň – takhle se bojuje v politice!
Už včera jsem jásal, že Postupka naslepo bude, nové Komunitní Bedýnky mají dost abonentů na to, aby ožily. V pondělí vína podle počtu přihlášených objednám a koupím, takže kdo ještě váháte s přihláškou, váhejte jen do neděle!