PF 2009

Come gather ‚round people wherever you roam and admit that the waters around you have grown… kdekdo teď bilancuje, kdekdo má dojem, že časy se mění. Rachad píše o Sněhurce a rozvodu, Vinograf si to rovnou nakreslil, Jižní Svah napsal o tom, jak rok protekl. „To ti to uteklo!“ řekla by mi paní Skleničková, ale místo toho mi to napsala. Ještě že člověk neví předem, co ho čeká, s tím by se rok 2008 nedal přežít. Moje soukromá bilance by nejspíš vypadala jako zprávy na Nově: co se rozbilo, co se ztratilo, co se srazilo…

Pokud jde o objevování vína, byl to dobrý rok. Objevil jsem si pro sebe Moselu. Mám pocit, že jsem letos pil lepší vína, než vloni. Zavedl jsem Skleničkův e-shop, při dvou výletech do Burgundska ho naplnil deseti víny a když jsem na Silvestra 2008 prodal ještě dva kartony, je polovina položek už vyprodaná. To je dobrá zpráva, protože to je dobrý důvod pro další cestu do Burgundska!
Na začátku roku jsem na blogu otočil kormidlem a namísto frekvence příspěvků jsem zvolil osobnější přístup k tématům. S tímhle přístupem se nedá bilancovat minulý rok, tak se z toho vylžu silvestrovskou hitparádou – poslyšte Skleničkovy ceny roku 2008!
Objev roku – párování krémového kozího sýra s moselskými ryzlinky.
Vítěz roku – Barbora Špotáková.
Vinař roku – vzdávám to, nejsem objektivní. Můj zážitek roku byla sklizeň hroznů a následné sklepní práce v Ratíškovicích, po kterých jsem se v noci vracel ze sklepa s raketovým pohonem jako Powerpuff Girls, ale to si musí vyzkoušet každý sám :o)
Zpěvák roku – Leonard Cohen, pražský koncert
Víno rokuRyzlink rýnský 2007 pozdní sběr, Richard Tichý, Hrušky
Rulandské šedé 2007, Jan Bartoš, Tvrdonice
Gevrey-Chambertin Vieilles Vignes 2004, S.C. Guillard. Můžete mi vynadat, že dělám reklamu vlastnímu e-šopu, ale víno jsem na Silvestra vyprodal. Uvidíme, jestli ho dostanu znova v roce 2009.
Osobnost roku – Jan Horešovský
Kniha roku – ještě jsem ji nedočetl, ale moc se mi líbí Mein Kampf Alice Feiring.
Disident roku – Václav Klaus
Stavba roku – největší autobusová zastávka ve střední Evropě u Popic a knihovna na Letné.
Útěk roku – Vlastimil Košťál
Předsevzetí roku – nebudu psát žádný příspěvky nacamranej. Tenhle je už fakt poslední %*$&# @)64+6 +dsjhoi9!<
Udělejme si nový rok lepší, než byl ten minulý !