Kvíz – spárujte vína a obrázky

Inspirován moderními učebnicemi jazyků pro negramotné (moje dítě se v první třídě učí angličtinu) a Svahovou soutěží v rozpoznávání etiket pro nejobratnější klikače na internetu jsem pro vás připravil, moji milí čtenáři, malou soutěž – lušťovku. Zadání je jednoduché. Vpravo pět etiket vín, vlevo pět fotek vinařství, krajinek, případně reklamních motivů svázaných s určitou vinařskou oblastí. Spárujte je! Přiřaďte ke každému písmenu vlevo jedno číslo zprava a seznam pošlete na Skleničkův soukromý e-mail vran@seznam.cz!

Abych to věrným čtenářům ulehčil, napovídám, že všechna vína (vpravo) pocházejí z vyhraněných regionů, jejichž grafické definice, nápovědy nebo dokonce přímo fotky výrobců najdete v levém sloupci. Stačí určit region původu vína v pravém sloupci a poznat odpovídající region krajinky v levém sloupci – v soutěži může uspět i ten, kdo nepil všechna vína vpravo, ale dokáže poznat architektonické styly vlevo a přiřadit je k odpovídajícím regionům (a zbytek uhodnout).
Připravit, pozór, teď – do úterka (Tuesday, Martedi) 4. prosince, prosím, vaše tipy na vran@seznam.cz, do záhlaví uveďte jen „Sklenička 1.“
Good luck.
TOPlist