Komunitní bedýnky ?

Cuketka nedávno na webu propagoval samozásobitelská zeleninová družstva – coopy – ve kterých se sdružují odběratelé lačnící po čerstvé biozelenině. (Čtěte tady a tady.) Ze srandy jsem mu tam připsal komentář : Zakládám nový pražský coop na bedýnky s vínem – odběr každých 14 dní, v jedné bedýnce 6 lahví, třeba 3 bílé a 3 červené. V zimě víc červených a sladkých, teď na jaře víc veltlínu atd. Zaručeně čerstvé! Hlaste se :o))))

Čekal jsem, že mi Cuketka vynadá, že si z něj dělám legraci, ale než se vzbudil, už mi psali tři zájemci, kteří to vzali vážně. Začalo mě to zajímat, protože někteří připojili stručné komentáře o tom, že díky péči o děti nemají tolik času objíždět vinaře a tak dále, takže by se jim podobná nabídka líbila. Jestli se najde v Praze a přilehlých hvozdech dost zájemců, ustavím první pražský bedničkový coop na odbyt vína. Tak schválně, sepsal jsem si, co bych dal do první krabice a dávám to vplen.

1. Muller Thurgau 2008 zemské, Školní statek Mělník (psal jsem o něm tady)
2. Weinviertel DAC 2008, Weingut Hauser, Poysdorf (o dřívějších ročnících tady a tady)
3. Ryzlink vlašský 2007 kab., Vinařství Zdeněk Peřina
4. Cabernet Moravia 2006, Vinařství Krásná Hora (tady)
5. Pinot Noir 2006, Vinařství Krásná Hora (tady)
6. Svatovavřinecké 2006, Školní statek Mělník

O některých vínech jsem tady už psal, o některých ne. Cenu bedničky jsem odhadl na tisícovku, ale s proměnlivým složením by cena kolísala. Mělo by jít o dlouhodobější projekt, kdy by se podobná (ale jinak složená) šestice lahví prodávala každých 14 dní. (Početnější rodiny si mohou objednat dvě nebo tři bedničky!) Takže by se zájemci měli hlásit na turnusy – teď například na období do konce června (předpokládám, že udržet projekt v chodu přes prázdniny není reálné, a v září bysme začali znova.)
Je to samozřejmě totálně nepřipravené, poysdorfského Veltlínu jsem si teď v sobotu přivezl jen krabici, vlašáků od Peřiny mám taky omezený počet. Kdo dřív přijde, dostane Peřinu, pozdějším zájemcům navrhnu nějakou náhradu.

Co vy na to? Uděláme Coop? Najde se dost družstevníků? Nebo je to blbost? Napište mi!