Ještě musím stihnout spoustu věcí!


Jsem každej den starší a ještě bych chtěl stihnout spoustu věcí. A taky je stihnu! napsal mi nedávno kamarád. Vzpomněl jsem si na to, když jsem balil na cestu… trička, ponožky, vývrtku, skleničky… co ještě? Už dlouho na ten výlet myslím a nejspíš by se to nikdy nepovedlo, protože bych zase uvízl cestou v Alsasku nebo v Burgundsku. Až před měsícem mě pozval Daniel Brož z žižkovské vinotéky Le Caveau, ať s ním jedu na pár dní na Loiru. Chce si najít nová vína a já mu mám dělat oponenta :o) Že zaplatí cestu a o ubytování se podělíme. Málem to zase nevyšlo, protože jsem uprostřed týdne dostal rýmu.

To není vtip, Loira jsou Sauvignony a Sauvignon je aromatická odrůda. Když máte hodnotit voňavky, je taková rýmička horší než smrt. Zažil jsem to už v menším měřítku před zářijovým kolem Prague Wine Trophy a teď znova. Tři dny jsem nemohl ani dýchat, natož čichat. Tři dny jsem byl vzorný pacient, denně tři hodiny v horké vaně a postel. V sobotu rýma povolila a zavolal jsem Danielovi, že jedu. Jestli mi klimatizace v autě nezničí čich. Jestli si nepolezeme na nervy – pět dní spolu v autě i na penzionu je akorát, aby spolu dva lidi přestali mluvit :o) Ani jsem si nestihl nastudovat zbývající odrůdy na Loiře, program sestavil Daniel. Vlastně jsem mu k tomu dal jen dva pokyny – aspoň dva dny v Sancerre a hledat Silex!
Dojeli jsme za jasného slunce těsně po šesté do opuštěného penzionu. První dojmy z Francie jsou báječné, jasná obloha, ostré slunce a odpolední teploty přes deset stupňů. Koupili jsme dva Sauvignony k večeři (druhá fotka) a ráno vyrazíme na návštěvy vinařství. Na první den jich máme domluvených pět.