5 – 4 – 3 – 2 – 1 … Odpočítávání

Jak říkám dětem, ještě čtyřikrát se vyspinkáte a bude to tady!

Už před několika měsíci jsem sepsal laudatio na třetí díl britského sitcomu Blackovo knihkupectví (Black Books), který vysílá ČT 2 tento pátek 9. listopadu ve 23:25. Třetí díl se jmenuje podle slavného Steinbeckova románu Grapes Of Wrath (Hrozny hněvu) a je to bohapustá prča podle nejlepších tradic britské televizní zábavy.
Egocentrický bordelář Bernard Black a jeho fámulus Manny Bianco se nastěhují do domu kamaráda – boháče a omylem mu tam vypijí (zde bych mohl bez obav o napsat vychlastají) několik vín, mimo jiné i jedno v ceně 7.000 liber. Jak si s tím poradí dva pitomci, kteří mají dohromady po kapsách asi 4 libry, neprozradím, nechte se překvapit, stojí to za to.
– Oh! Look at the colours! All the colours… yellow…
– It is like a farmyard of wine…
– It’s like looking into the eye of a duck!
– And sucking all the fluid from it’s peak…
Kromě toho můžete vyslechnou parádní degustační hlášky (komentáře), dokonce v angličtině (s českými titulky) a poučit se, jak opravdu zasvěceně komentovat víno a ohromit společnost na degustaci…
Závěrečná scéna, kdy Bernard jako doktor Faust pančuje víno a zaříkává ho, „Ožij! Ožij!“ mi vytane pokaždé, když marně bojuju nepovedeným supermarketovým vínem, naposledy s Burgundy White z Tesco.
Kromě toho si můžete vychutnat rande Bernardovy kamarádky Fran s nadějným chlapíkem, který šťastně během schůzky zjistí, že je vlastně homosexuál… Coming out v nesprávnou chvíli 🙂
Pokud vás zajímá víno a všechny možné zábavy s ním spojené, nenechte si to ujít! V pátek večer ve 23:25. Je to asi nejlepší televizní sranda o víně, jakou jsem viděl.
A nezapomeňte hlasovat v anketě o tom, kde kupujete víno!
TOPlist