Bilancování

Už tři dny likviduju hromady kartonových krabic v předsíni: skládám z nich nové italské Komunitní Bedýnky, vozím je do Prahy a rozesílám upozornění, aby si je příjemci vyzvedli. Předsíň už je průchozí, ale ve středu večer jsem byl tak utahanej, že po spoustě lahví, co mi prošly rukama, jsem si ani neotevřel žádný víno. Jen dvě piva jako kapky na spaní.

Poště svěřím jen to nejnutnější až v pondělí, aby víno zbytečně nezahálelo přes víkend v poštovních skladech. Jsem zvědavej, které víno tentokrát vyhraje, pokud jde o vaši přízeň. U mě to bylo ve čtvrtek Maestro, v úterý Trebbiano a ve čtvrtek Pecorino.
Neplacená reklamní vložka

Dostal jsem poštou vzorek JetBagu. Cestovní obal na víno (a jiné lahve). Průvodní text slibuje „uzavíratelný plastový obal s vložkou ze savého materiálu, která chrání láhev před nárazem a dokáže vstřebat až 780ml tekutiny. Obal se dá použít opakovaně…“ a mně to připadá jako bezvadnej podnikatelskej záměr a nápad. Je to produkčně neuvěřitelně jednoduchý (pevný uzaviratelný igelitový pytlík s jednoduchou vložkou z materiálu důvěrně známého z dětských papírových plen, něco jsem se jich napřebaloval :o) a přesně vím, komu, kde a jak bych to prodával. Navíc mám čerstvě v paměti červnový pracovní víkend v Perugii a vlastní strach z toho, jak dopadnou moje košilky, až personál na Fiumicino shodí můj kufr z dvoumetrové skluzavky dolů jako metali kališníci papežence do kutných jam v Kutných Horách :o) Takže jsem letěl domů bez vína, což mě nejvíc žralo v případě Maestra 2008 z Palazzo Vecchio. Dopadlo to dobře, zmiňované Vino Nobile Maestro jsem o tři týdny později zajel prověřit k výrobci a je v aktuálních Komunitních Bedýnkách. Mít v červnu JetBag, byla by to v Perugii větší pohoda! (Praktická zkouška je tady, ale je to video jen pro otrlé – tak se s vínem nezachází!)
Přemýšlel jsem, jaká by así měla bejt poslední slova bloggera?
Kdyby mě ráno mělo porazit auto, tak chci všem Bedýnkářům vzkázat, že bílá vína z Torre Raone potřebují po cestě aspoň dva týdny na vzpamatování, ale Maestro 2008, Vino Nobile z Palazzo Vecchio bylo senzační okamžitě potom, co přijelo!

Tak kdyby mě dneska něco porazilo, ať mi to vytesají do kamene :o)

A do truhly mi dejte Pergolaiu 2007 nebo Maestro 2008, ať si nekazím život věčnej špatným vínem! Hezkej víkend!