Skleničkova azbuka

aneb koupí trička podporujte svého bloggera!

Už před měsícem jsem podlehl inspiraci a stvořil propagační tričko. První náklad jsem rozprodal a rozdal s rakouskými Komunbitními bedýnkami (zbylo jen několik exemplářů velikosti M. Dámy, které se v něm nechají vyfoti, ho můžou dostat zdarma :o) Poučil jsem se o statistickém rozložení velikostí triček čtenářů blogu (jen L a XL), a myslím, že všem, kdo večer u vína oblékají skleničkovské tričko, dlužím malé vysvětlení.
Co to znamená a jak to vzniklo?
Geneze byla dlouhá, ale poměrně jednoduchá. Před mnoha lety jsem si domlouval návštěvu a degustaci v jednom italském vinařství. Anglicky, protože italsky jsem neuměl víc než počítat do tří, ale italská angličtina taky nepatří k nejlepším na světě. Sklenička je pro Italy těžko srozumitelné slovo, tak jsem to musel po telefonu hláskovat. Spellovat, jak říkají Britové.
Osvítila mě inspirace a jal jsem se to jméno hláskovat jaksi oenologicky :
S jako Sangiovese – to byla úlitba Toskánsku
K jako Kerner – paní na druhém konci drátu se zasmála, o Kerneru už slyšela
L jako Lambrusco
E jako Edelzwicker (zrovna jsem se vrátil z Alsaska, tak jsem si vzpomněl, ale mělo být hůř)
N jako Nebbiolo, až sem dobrý…
I jako … a tady jsem ztroskotal. Zaboha jsem si nemohl vzpomenout na žádnou odrůdu začínající od I. Isabellu jsem tehdy ještě neznal a Irsai mě nenapadl, ostatně paní v Itálii by Irsai nejspíš neznala.
S novým skleničkovským tričkem se vám to nestane, budete mít celou vinařskou abecedu stále při sobě. Na degustacích a návštěvách vinařství budete přednostně dostávat nejlepší nabídky a plné sklenice (tzv. lampy) určené znalcům a VIP návštěvníkům :o) Obrázek na tričko jsem nakreslil sám a teď jsem zvědavej, jestli se někdy na degustaci sejde hlouček čtenářů-tričkařů :o) Pokud budete někdo chtít další trička velikostí L a XL, napište mi. Až bude dost zájemců, nechám vyrobit další sérii. Nový jarní model pro návštěvníky otevřených sklepů už se chystá :o)
Udělejte něco pro sebe – kupte si skleničkovské tričko! Kus za 250, v páru s Komunitní Bedýnkou za 200.
Sobotní Výstava vín v Týnci.
S kamarádem dáváme dohromady posádku cestovatelů z Prahy do Týnce (u Břeclavi) na sobotní košt. Je to bez záruky, protože nás to napadlo až včera. Máme auto s řidičem – abstinentem, jedeme v sobotu 2. března na otočku a podělíme se o náklady. Jestli se chcete přidat, napište mi na e-mail vran@seznam.cz. Bedýnkáři s tričkem mají samosebou přednost :o)))
Rakouská bedýnka naživo
Už jsem potvrdil rezervace všem, kdo se přihlásili na společnou degustaci rakouské Komunitní bedýnky v úterý 5. března v 18:30 v žižkovské vinotéce Le Caveau (Husinecká 3). Vezmu s sebou i několik vzorků z Loiry, čím víc přihlášených, tím víc vín:o) Ještě máme několik volných míst, hlaste se tady!
A připomínám včerejší vyhlášení sancerských půl-bedýnek. Neváhejte, po prvním dnu mám rezervovanou polovinu vín, druhá polovina čeká.