Příklad hodný následování

Francouzi rázně vytáhli do boje s alkoholem za volantem. Jestli se chystáte do Francie, dejte si pozor: od prvního července bude ve Francii součástí povinné výbavy každého automobilu alkoholtester. Pokud se při policejní kontrole ukáže, že jedete bez alkoholtesteru, riskujete pokutu až 17 €. (Tolik asi stojí v Česku nový al-tester.)

Ironici jistě vymyslí dostatek jedovatých komentářů, ale mně se to líbí. Ve Francii se toleruje za volantem tuším půl promile a mají tam (podle článku) nízký počet úmrtí způsobených alkoholem za volantem. Sám bych si klidně ke stávajícímu alkoholtesteru přikoupil druhý, pokud by se česká nulová tolerance zvedla na francouzskou úroveň. Francouzům se dá jen závidět…
(Pokud přijdete na veřejnou degustaci slepých Komunitních Bedýnek ve čtvrtek 5. dubna od 19 hodin v žižkovské vinotéce Le Caveau, nebudete muset Francouzům závidět, protože vína budou stejně dobrá, jako mají Francouzi, jen pro dopravu domů doporučuju veřejnou dopravu. Přihlašte se tady, těším se na vás.)