La Degustation Tcheque – fotokvíz ze čtyřky

Spomínam na Paríž, tie spomienky sú staré
spomínam na Paríž, čo asi robí Marais
spomínam na Paríž, v kaviarni sedí Funés
spomínam na Paríž, na Place Pigalle ma unes!
Ležím už týden doma s antibiotiky (a doktor mi velkoryse povolil všechny lihuprosté nápoje) a jak vidno z úvodního citátu, pouštím si Lasicu, Satinského a Filipa. Brouzdám webem a okukuju, jak si žije druhá polovička lidstva. Tuten píše z Japonska o degustaci šampaňských, tamten rovnou z Thajska o degustaci velocipedů a všichni společně pak o žracích orgiích v La Degustation… epčík… tak jsem se alespoň nechal unést spomienkami z úvodu k malému fotoseriálu z jednoho loňského oběda. Předložím vám ho jako malý kvíz, rozdělený do několika otázek. Je určený zejména wine-turistům a food-turistům. Třeba vás bude bavit luštit, co jsem měl k obědu. Nebojte se, žádné molekulární experimenty, ale poctivá dělnická strava – a dojde i na „brambory maštěný, byly málo pečený, pak jsem jed u stolu kdovíco v rosolu“ – poznáte to?

Fotky jsou z jara 2007 a kromě několika nápověd zahrnují polední menu v (dělnické) hospůdce, u nás bychom mluvili o čtvrté cenové. Některé otázky budou pro čtenáře fůdblogů triviální, některé třeba ne – kdo ví? Tak se hezky posaďte, začínáme.
Hospoda, do které půjdeme, je na náměstí. Copak dělají ti kluci (a holka) v poledne na náměstí ? – první otázka.
Posadíme se ke stolku na zahrádce s výhledem na náměstí. Podle staveb už se dá poznat, kde to jsme… a objednáme si denní menu. Je to jednoduché, mají jen jedno.
Už tady máme předkrm… salát pozná každý, ale jak se jmenuje ten předkrm? – druhá otázka.
Kdo pozná hlavní chod, pozná i oblast, kde se nalézáme – to jídlo je tady typické (a nemám na mysli ten špalek zapečených těstovin), stejně jako předkrm. Takže třetí otázka – jak se jmenuje hlavní chod?
Protože už jste uhodli, v které zemi jsme, nepřekvapí vás, že další chod jsou sýry. Bez otázek.
Přiznám se, že mě překvapilo, že dezert a kafe se vešly do ceny menu. I když ten krém pod dortem jsem si neužil, to nebylo moje gusto. Kafe překvapivě dobré. Chtěl jsem se zeptat, kolik stálo celé menu, ale nebudu dělat drahoty. Bylo to za 12 €.
Kdybych si dal k menu víno, bylo by jasné i to, kde jsme byli na obědě. Dodneška lituji, že jsem si ho nedal, bylo vedro a já měl před sebou několik hodin za volantem a spoustu vín k ochutnání. Ale víno se v té obci skutečně pěstuje. Byl jsem zvědavý, jaké bych dostal k hlavnímu chodu, ale nezkusil jsem to. Letos si to určitě nenechám ujít! Takže čtvrtá otázka – kde jsme byli? Země, region, vesnice? Kde se takhle obědvá? Kdo se trefí nejblíž?
Na horním obrázku vidíte oltář pohanského božstva, kterému domorodci obětují. Víc už napovídat nebudu. Opisovat je povoleno, odpovědi do komentářů, nejlépe rozčleněné 1-4. Odpovědi mohou být jakkoli přibližné, schválně kdo se trefí nejblíž.
—————–
Dodatečně jako obrazový doprovod ke správným odpovědím přikládám obrázek :
TOPlist