Recepty paní Skleničkové: Ovce k snídani

Kdyby ty ovečky ožily, třeba by utekly ze stolu škodit na sousedovic zahradu… stačí vložit zázračný šém –
Sklenička loudí recepty na jídla k vínu, ale nejen vínem živ je člověk, takže dnešní pokrm je vhodný ke kávě. Upekli jsme ovečky (slabozrací v čele s panem Skleničkou si je pletou s kravičkami :o). Jednou z nezanedbatelných výhod tohoto receptu je, že většinu práce za vás mohou vykonat kuchyňský robot a děti – alespoň v našem případě děti nadšeně udělaly většinu ruční práce.

Jednoduché jemné houstičky-briošky, které dokážete podávat k snídani, i když jsou z kynutého těsta. Fígl tkví v tom, že těsto necháte kynout přes noc v lednici, nebo zmrazíte briošky v syrovém stavu přímo ve formičkách a ráno upečete. Dají se samozřejmě připravit také bez veškerého chlazení a mražení, ale potom je lepší načasovat je na odpolední hodiny.
Všechny suroviny na těsto naházím do mísy svého oblíbeného robotu v jakémkoli pořadí a nechám ho pořádně dlouho míchat. Po vykynutí nechám zamíchat a vykynout znovu, pro ještě sametovější konzistenci. Těsto může kynout pomalu v lednici nebo klasicky na teplém místě. Při kynutí v lednici promíchám asi po dvou hodinách a pak nechám kynout přes noc.
Troubu rozehřeju na 220 stupňů (horkovzdušnou na 180). Těsto rozdělím na 24 dílů. Z každého kousku oddělím čtvrtinu a ze všech kusů vyválím koule. Větší kouli položím do formičky na muffiny, prstem vytlačím důlek a do něj posadím menší kouličku. Protože většinou nezůstane sedět při pečení poslušně na středu, vzniknou místo kuželek jakési ovečky. Briošky potřu ještě žloutkem a nechám chvíli ve formičkách nabýt na objemu. Peču 10-12 minut.
Suroviny:
– 300 g hladké mouky
– 15 g droždí
– 3 lžíce mléka
– 1 vejce
– 2 žloutky
– 1 lžíce cukru
– 1 lžička soli
– 100 g másla
– 1 žloutek na potření
Podáváme s dobrými džemy a kávou. Dobrou chuť !
TOPlist
TOPlist