První zlato

V pátek odpoledne přišly výsledky květnového kola soutěže vín Prague Wine Trophy. Měl jsem štěstí, mám první zlato.

Když jsem tady na začátku května psal o sancerrském Pinotu 2010 À Nicolas, právě jsem se rozhodl přihlásit ho do pinotového kola Prague Wine Trophy. Článek byl vlastně popisem rozjímání nad vínem a souhrnem degustačních poznámek, ale z pověrčivosti jsem zamlčel poslední závěr, bodové skóre. Otevřel jsem si lahev a pokusil se ji zhodnotit tak, jak bych to udělal na soutěži, a vyšlo mi 89-90 bodů. Jasně že nejsem objektivní, když si zkusmo boduju víno, na kterém mi záleží :o) Před týdnem víno dostalo na pinotovém kole od pětičlené (mezinárodní) poroty 88 bodů a s tím i zlatou medajli. Hurá!
Očekával jsem, že pinotové kolo budou dovozci válcovat prestižními burgundskými Pinoty. Taky že jo, vyhrála těžká váha, Vosne Romanée Premier Cru Les Suchots 2005 od Domaine Michel Noëllat et Fils. Že účastníci vzali vážně soutěž o nejlepší Pinot, to dokumentuje víc než deset vín s hodnocením 90 a víc bodů.
Reverdyovský Pinot ze Sancerre byl nejlíp hodnocený v početně maličké skupině francouzských, ale neburgundských Pinotů, takže s 88 body a zlatou medajlí bral i titul regionálního šampiona. Kdyby to byla kalkulace, tak líp to už vymyslet nešlo :o) No ale je fakt dobrej! V únorových Komunitních (půl)bedýnkách byly tři další vína Reverdyových, dva Sauvignony a nebarikovaný Pinot. Barikovaný Pinot jsem do bedýnek nedal, hlavně proto, že se mi při nákupu zdál barik ještě příliš výrazný. Doma už tolik nevyčníval a tak jsem víno přihlásil do soutěže.
Na Sauvignony z únorových bedýnek možná taky dojde!