Předvánoční

Dnes narychlo o posledním vánočním dárku, vánočním cukroví a o novém šampaňském koníčku pana Skleničky. Šampaňské ničím nenahradíš, jak říkají piloti Formule 1!

Co byste sestavili z těchto knoflíků? Pořídil jsem si včera na degustaci šampaňských vín nový koníček – sbírání kovových záklopek z šampaňských vín. Ještě nevím, co s nimi budu dělat, ale tyhle smaltované knoflíky zabírají méně místa, než moje předchozí sbírka korkových špuntů!
(Na včerejší ochutnávce šampaňských se podával sýr chaource s jahodami a s pěnou z pineau.) A přesvědčil jsem se o nesprávnosti svého dřívějšího přesvědčení, že alsaský Crémant je stejně dobrý jako šampaňské. Je sice podstatně levnější, ale není tak dobrý – včerejší košt devíti sektů trochu nesplnil očekávání a euforie se nedostavila, ale po návratu domů jsem se chtěl v bludném přesvědčení utvrdit nad láhví Crémantu od Wolfbergera a ta v přímém srovnání s šampaňským neobstála. Nejlepší bublinky jsou z šardonky.
Doufám, že už máte napečíno – pokud ne, doporučuju přeskočit tento odkaz. Teketapa je Candy Girl, která to s pytlíkem v kuchyni opravdu umí. Protože jsem si nestihl vyžádat povolení, ukradnu si sem jen kousek obrázku jako lákadlo ke zmíněnému odkazu.
A když jsem v mezičase vyloudil od Teke pardon i souhlas, přidávám ještě jeden obrázek… a žasnu.
Poslední tip na vánoční dárek je kniha z nakladatelství Slovart. Koupil jsem ji včera na ochutnávce šampaňského v Le Caveau za 500 Kč, web je tady. Úžasné čtení a prohlížení jako doprovod k dobrému vínu. Šťastné a veselé!
TOPlist