Pozvánka na košt vín ze Skleničky

Když jsem začínal s anketou – průzkumem (Chtěli byste se zúčastnit v Praze ochutnávky zaměřené na párování jídla a vína?), říkal jsem si, že až se sejde 12 odpovídačů, tak to vyhlásím. Minulý průzkum dopadl totiž slabě – když jsem navrhl konkrétní termín, z pěti předběžných zájemců zbyl jediný. Ale teď už dvacítka čtenářů klikla ANO, počasí se má zlepšit na opravdové letní, tak to zkusím znova:

Košt vín ze Skleničky, sobota 7. června, 17 hodin


Na samém jižním okraji Mělnické vinařské oblasti, ve Skleničkové Lhotě u Neratovic (adresu prozradím přihlášeným zájemcům) v sobotu 7. června svolávám víno-mlsaly na Košt ze Skleničky. Né že by se koštovalo ze mě, ale budou se ochutnávat vína, o kterých jsem tu za uplynulý skororok psal. Zejména jsou připravena tato bílá:

1. Crémant d’Alsace – Riesling, Wolfberger, Alsasko, „čtenářská recenze“ je tady
2. Montagny Premier Cru 2005 Vieilles Vignes, J.P. Berthenet, Burgundsko – tady
3. Meursalt 2005, Albert de Sousa, popisem tohoto vína jsem blog otvíral
4. Rulandské šedé 2007, Jan Bartoš, Tvrdonice – tady

… a tato červená :
5. Cote-de-Nuits Villages, Chateau de Premeaux-Prissey, Burgundsko, objevilo se tady
6. Gevrey-Chambertin 2004 Vieilles Vignes, S.C. Guillard, Burgundsko
7. ? překvapení – sám ještě nevím…
Změny jsou vyhrazeny, ale nepovedou ke zchudnutí nabídky. Překvapení závisí hlavně na tom, zda se mi podaří získat některé poklady z domácích vinic. Na Sbratření pokrmů s víny, jak zněla anketně-průzkumná otázka, jsem do jisté míry rezignoval. Něco o tom popisuju v připravovaném příspěvku (vyjde během týdne), vzhledem k organizaci by to vyžadovalo přesun do luxusnější restaurace s opravdovým kuchařem a zvýšení cen. Přesto se pokusím několik pokrmů zde popisovaných připravit a samozřejmě budou připraveny housky, salámy, sýry.
Od každého účastníka budu muset vybrat 500 Kč. Doprava je autobusová – jak příhodné, 30 minut z metra Holešovice. Odjezd z Holešovic v 16:00 hodin, návrat busem ve 20:50, případně později pro ty, kdo dopíjejí pomaleji 🙂 Nejmíň 6 účastníků, nejvýš 10, předpokládám konání v plenéru čili na zahradě. Přihlášky jen na můj e-mail (vran@seznam.cz). Hlaste se honem, ať víme do pondělí 2.června je-li nás aspoň těch šest. Ale když se něco takového podařilo uspořádat lidem, který vaří a jedí jehněčí hlavy, tak to snad my amateuři vína dokážeme taky! (Jen pro jistotu dodávám: hlavy nebudou!)