Pondělní pozdní sběr

Už jste letos grilovali?
Vzpomínám na hrdiny Foglarových románů, kteří přicházeli na jarní skautskou výpravu jako první v krátkých kalhotách. Kraťasy jsem ještě neměl, ale v pátek jsme s dětma zajeli do liběchovského rybářství pro pstruhy, vytáhli zahradní gril a pstruhy hned ugrilovali, děti nedaly jinak. Sice jsme je šli sníst do domu, protože na sezení na zahradě ještě nebylo počasí, ale nemilosrdně sžíravý komentář paní Skleničkové mě potěšil. Jaro je tady!

Ještě víc mě potěšil Tom Wark textem o biodynamice tady. K tématu jsem se několikrát vyjadřoval, takže se nebudu opakovat. Ale vidím to podobně, jen to někdy nevyjadřuju tak elegantně.
Kdo posoudí české wine-blogy?
Who will judge the blogs written in Czech? ptá se řečnicky Alder Yarrow ve své děkovací řeči čtenářům za dvojnásobné vítězství v letošních wine-bloggerských Oskarech (Wine Blog Awards). Smyslem jeho otázky je rozšíření soutěže na neamerické blogy, pokud možno psané anglicky.
Uvědomili jste si, že Čechy jsou wine-bloggerská velmoc? Možná nás překonají Američani s 250 miliony obyvatel a stovkami wine-blogů, ale v Čechách s deseti miliony obyvatel už můžete překlikávat ze Skleničky na Jižní Svah, Vinograf, Vinného pavouka, peejeeje, vinny.blog (a zpátky na Skleničku, nezapomeňte :). Na koho jsem zapomněl? Cíl pro příští pětiletku zůstává stejný jako za Gottwalda: dohnat a předehnat!
Tajemství zaprášených lahví aneb další PR na Skleničkově blogu.
Dostali jste někdy láhev vyjímečného vína a stále nepřichází vhodná příležitost k jejímu otevření? Setkání vyjímečných lahví pořádá 4. dubna 2009 v Čejkovicích yaxi. Vypadá to na pěknou šílenost, ale první přihlášená vína ukazují, že to účastníci vzali vážně. Copak stará vína, ale na ty příběhy spojené se získáním doličných lahví, na ty jsem zvědavý! yaxi k tomu bude podávat vybraná jídla a já se neoficiálně připojuju s podporou, protože mi to připadá jako dobrý nápad a tip na krásný večer. Koná se v Čejkovicích v yaxiho restauraci Zlatý kopeček.