Pomozte mi vybrat šest nejzajímavějších vín!

S Komunitníma Bedýnkama mám zábavu, i když ne všechno nakonec zveřejním na blogu. Spousta toho vykvasilo špatně a muselo se vylejt – několik pokusů o ryzlinkovou bedýnku jsem nedotáhl do konce a Sauvignony jsem nakonec taky nesestavil. Tentokrát to udělám opačně, zveřejním nehotovou Bedýnku zároveň s nabídkou podílet se na jejím vzniku. Nechci konkurovat Výměně manželek, ale jestli se to nepovede, bude to jako neúspěch v přímém přenosu :o)

Pro jubilejní desátou Komunitní Bedýnku jsem si vymyslel něco francouzského. Ve středu 2. května mi z Alsaska přijedou vzorky vín, celkem 24 lahví. Z vinařství, o kterém jsem tady už několikrát psal, ale už dva roky jsem v něm nebyl (víc zatím neprozradím). Jestli budou vína dobrá, asi bude v příštích Bedýnkách Sylván, Pinot Blanc, Muškát, Pinot Gris, Riesling a Gewurtztraminer. A protože dostanu na výběr 24 lahví, můžeme to udělat jako společnou degustaci – vychladím 24 vín (nebo větší část z nich 🙂 a pozvu účastníky předchozích Bedýnek, ať mi s výběrem pomůžou. Podmínkou je, že návštěvníci odevzdají seznam ochutnaných vín s poznámkami o tom, které se jim líbilo (a které ne).

Pokud jste se zúčastnili aspoň jednoho z předchozích devíti kol Komunitních Bedýnek, zvu vás na páteční odpoledne ke Skleničkům na zahradu. Je to půl hodiny autobusem z Prahy z metra Nádraží Holešovice, podrobnosti napíšu soukromě přihlášeným. Budu mít sedmero ryzlinků, po dvou Sylvánech, Pinotech Blanc a Muškátech, po pěti tramínech a pinotech šedých. Jestli byly ročníky 2010 a 2011 špatné, třeba šest vín do bedýnky ani nevybereme (i to je možné!), ale můžeme se pobavit srovnáním ryzlinků ze tří alsaských Grand Cru vinic nebo třeba tím, jak tři „velké“ odrůdy (ryzlink, tramín a šeďák) dopadly v roce 2010 na hunawihrském Rosackeru, jedné z nejslavnějších alsaských vinic.

Pozvání platí jen pro páteční večer 4. května, protože jestli z toho má být další Komunitní Bedýnka, musím to udělat rychle :o))) Vzhledem k brzkému termínu nečekám žádný nával, ale přesto zvu pouze ty, kdo se už v minulosti Bedýnek účastnili, a je to samozřejmě zadarmo. Přijďte mi pomoct vybrat nejzajímavějších šest vín do příští Komunitní Bedýnky! (Hlaste se na e-mailu vran@seznam.cz.)