Pálava

Po pěti letech jedu zase na dovolenou s dětma na Jih. Podle vzoru Blízký Východ tomu říkám Blízký Jih, na rozdíl od Itálie, Dalekého Jihu. Kdysi jsem dráždil krátkozraké vlastence sloganem Jižní Morava – Francie chudých, letos mi to kamarád vrátil, když se mě posměšně zeptal s nevysloveným odkazem na středověké italské architekty: Mikulov – Itálie chudých?

Přidám jeden odkaz na zajímavý blog: Jamie Goode se tento týden rozpálil a zeptal se, jestli se Francouzi zbláznili. „Mluvím o tom, že se rozhodli zničit jednu z věcí, kterou umí nejlíp: výrobu vína (…) Francie by měla být hrdá na vinařský průmysl a politici by se měli přetrhnout v zájmu podpory a propagace francouzských vín…“ Řeč je o zákonu omezujícím spotřebu tabáku a alkoholu a o nových pokusech rozšířit ho na propagaci vína včetně internetové, tedy na blogy o víně! „Jsou francouzští politici pitomci?“ ptá se sugestivně Jamie Goode.
S českou zkušeností je odpověď jasná, jak by mohli nebýt? Přesto se ve stejnou dobu objevila na webu jiná, byť politicky nekorektní nápověda, tady. Být Francouzem není lehké. Nebo Němcem:o) Být Čechem je až nesnesitelně snadné!
Před pěti lety jsem zápisky z moravské dovolené uváděl parafrází písničky : Začaly prázdniny, venku je vedro, všechno se daří! Už je to tady zase, jen děti jsou o pět roků starší. Vlastně ani já jsem neomládnul :o)
Leč zpátky na Pálavu: jako jedinej řidič s dvěma dětma to budu mít o prázdninách mnohem (MNOHEM !) těžší než v itálii, Francii nebo Rakousku, takže se chci přednostně věnovat dětským zábavám. Aquapark má přednost před vinařstvím (ale doufám, že Tanzberg zase dám!), rád s dětma vylezu na Sirotčí hrádek a Stolovou horu a oželím valtický Skanzen Vín ČR. Ale uvítám vaše tipy, co na Mikulovsku navštívit. Poraďte!