Návrat z Hobitína

Tak už jsem zpátky z burgundského Hobitína, vyrovnávám se s realitou, zjišťuju, kdo postoupil do finále Champions League a kdy se bude hrát, a s povděkem kvituju zdejší kultivovanou diskusi.

Určitě o tom něco napíšu, ale zatím nevím, jakou formou, protože zážitky kolísaly od naprostého zmaru (střevní chřipka s horečkami při třicetistupňovém vedru a tři dny o hladu) až po euforii (dvakrát jsem ochutnával vína ročníku 2007 ze sudů).
Cestou zpátky jsem vymýšlel, jak se s vámi o ty zážitky nejlépe podělit, a protože jsem tentokrát navštěvoval opakovaně i vinařství, o kterých jsem už tady psal, napadla mě i možnost uspořádat pro příznivce na jaře na oslavu blížícího se prvního výročí blogu košt ze Skleničky – společný košt vín, o kterých jsem tady už psal.
Mělo by to být kousek od Prahy, takže pokud někdo jste z Prahy nebo z české severní vinařské oblasti, sledujte další vývoj. Porovnám seznam přivlečených vín s obsahem Skleničkova blogu a dám vědět.
Jediné, co mi kazí radost je to, že se do Burgund hned tak nepodívám – zásoby burgundského mám na víc než na rok, takže nemám záminku, pro co bych tam mohl chtít zajet. Ledaže by kamarádi mým zásobám odlehčili a pár kousků si koupili (samozřejmě za ukrutnou cenu) – hned bych tam zase rád vyrazil. A protože jsem dnes udělal kolečko po celnici, budou si případní návštěvníci koštu moci dokonce legálně koupit tenhle Gevrey-Chambertin nebo tohle Cote-de-Nuits Villages. Ale víc už neprozradím, reklama je tady zakázaná…