Konečně: nový wine-blog!

Wine-blogů není nikdy dost, a jak je vidět z nedávné historie českého internetu, přežijí jen ti nejodolnější. Vinařského anarchistu Richarda Stávka znám jen z doslechu (nejtěsněji jsme se minuli  před rokem na Svatého Martina v Čejkovicích na parkovišti u Zlatého Kopečku), ale podle odposlechnutých zvěstí (=drbů) musí být z práce ve Vinařském Obzoru na dráhu bloggera dobře připravený. 
Gustav, ukradeno z blogu Richarda Stávka
FOTO© Richard Stávek – použito s laskavým svolením autora

Co na jeho blogu najdete? (Nejlíp, když se podívate sami tady.) Konečně se na webu někdo zastal Vladimíra Železného, bez ohledu na jeho mediální obraz českého bubáka (a autorovu anarchistickou image). Aniž bych chtěl hledat jinotaje, bavím se pomyšlením na to, co mohl mít blogger Stávek na mysli při četbě středověkého textu o bitvě ve francouzské vinici, při které mnich Jan pobil 13 622 viničních škůdců? Věděl už nebo nevěděl při psaní recenze o templářské biorůžovce o chystaném oznámení SZPI? A na koho asi myslel, když podřezával krk Gustavovi?
Jak už to v životě chodí, na některé otázky nikdy nedostanete odpověď. Třeba vás při četbě napadnou úplně jiné otázky? Můj první dojem je, že Stávek nejen umí, ale hlavně má o čem psát. Přeju mu hlavně vytrvalost.