Komunitní bedýnky, třetí kolo

Čas trhnul oponou a je tu třetí kolo Skleničkových Komunitních Bedýnek! (Fotka jen ilustruje práci vynaloženou na výběr těch pravých vín 🙂

Napřed malá rekapitulace. V druhém kole byly tři burgundské Pinoty, jeden německý ryzlink a dvě rakouská vína. Očekával jsem s vyšší cenou pokles zájmu, přesto počet bedýnkářů požehnaně rostl. Ohlasy v diskusi byly kritičtější, než v prvním kole, ale to jsem uvítal. Upřímně, není moc pravděpodobné, že by se třicet lidí shodlo na hodnocení jednoho vína, natož šesti. Různost názorů je nejen očekávatelná, ale i přirozená. Takže klidně komentujte a kritizujte (vína).

Malý krůček pro lidstvo, velký skok pro bloggery
Kritika namířená na Skleničku směřovala k organizaci diskuse. Fakt se mi nechtělo psát úvodní článek ke každému jednotlivému vínu a potom kontrolovat šestkrát, jestli někde přibyl další komentář. Ovšem Blog.cz jako na zavolanou udělal obrovský vývojový skok a teď mi posílá e-mailem upozornění na nové komentáře. Takže splním poptávku a diskusi rozdělím do několika skupinek, buď po jednotlivých vínech, nebo po skupinkách podle druhu vína (třeba ryzlinky zvlášť, bude-li v bedýnce víc ryzlinků). S dovolením to příležitostně ošidím, a pokud jsem o některém bedýnkovém vínu už napsal celý článek, tak nasměruju diskusi pod ten starý článek. Na vaše komentáře k vínům se tentokrát moc těším!
Jinak všechno zůstane při starém. V Bedýnce budou většinou vína, o kterých jsem na blogu už psal, ale zase neohlásím předem, která vína to budou. Nejen pro zvýšení napětí, ale i proto, že můj výběr se od června, kdy jsem o tom začal přemýšlet, několikrát pozměnil. (Někdy i z tak extrémních důvodů jako délka lahve 🙂 Zase budu chtít zaplatit předem bankovním převodem, abych věděl, kolik vín mám objednat. A zase zdražím bedýnky opozdilcům, kteří se přihlásí teprve poté, co objednám vína u vinařů a zveřejním seznam vín. Pražští zájemci si budou moci vyzvednout bedýnky ve známé vinotéce na pražském Žižkově, ostatní je vesměs dostanou poštou (s příplatkem za poštovné, + 150 Kč).
Naplánováno mám pět moravských vín a jedno zajímavé francouzské, s převahou bílých vín. Jedno z vín bude bez etikety, jen popsané fixem rukou vinaře. Další bude od malého vinaře, ale s etiketou, i když půjde o zemské víno z hroznů sbíraných při 28o cukernatosti. Nejmíň jedno bílé a jedno červené budou skutečně velká vína, schopná nejen hrát první ligu, ale rovnou i reprezentovat (a jsem děsně zvědavej, jestli se s bedýnkáři shodneme na tom, které dva kousky to jsou!). O většině vín (ne o všech) jsem už na blogu psal. Bedýnka bude stát 1 250 Kč (plus poštovné pto ty, co si ji nechají poslat Poštou). Předpokládám, že Bedýnky budu rozesílat na začátku října.
Setrvejte v napětí a těšení, přihlašujte se tady.