Kočičky a Plan Pégau

Mejdan
Výslužkou ze sobotního vínovzdělávacího mejdanu jsem si přinesl dvě rozpité lahve. Čtyři mladé a veselé oběti vzdělávacích choutek mimoděk potvrdily, oč je snazší popisovat čistý list než přepisovat už popsaný. Ochutnali jsme v šesti lidech nejmíň patnáctero vín, takže bylo jasné, že dopijeme jen pár lahví, které získají největší pozornost. Na stole byly mimo jiné i barikovaný Sauvignon od Františka Mádla a čtvero vín Vilavínu, ale vyhrály Cuvée Národní park a Cuvée Svatého Martina od Dobré Vinice, nesířená vína.

Plan Pégau
V posledních minutách před usnutím jsme ještě otevřeli Plan Pégau (D. du Pégau, Paul Féraud et Fille, dovozce Domaine R&W). Naslepo jsem hádal Cote du Rhone díky syrahovité vůni a „klasickému“ projevu. Ve skutečnosti stolní víno z téže oblasti od zajímavého výrobce Chateauneuf du Pape, bez udání ročníku. Vyrobené z hroznů pěstovaných za hranicí apelace (a zřejmě s přidáním těch apelačních), barikované a nefiltrované, za cenu kolem 200 Kč úplná senzace. I přes 13,5 % alkoholu lehká, krásně pitelná, harmonická s kořenitým závěrem, středně dlouhá až delší.

V pátek jsem viděl první kočičky.
Nekecám! Za Brandýsem, u sjezdu z mladoboleslavské dálnice, už kvetly kočičky. Bude jaro, vše se v dobré obrátí! Hned na to mi přivezli tři německá vína do aktuálních Komunitních Bedýnek. Už čekám jen na zprávu z Celního úřadu a hned začnu bedýnky rozdělovat. Ještě tento týden!