Fotokvíz o vinařském sochařství a architektuře

Jak jsem tady už avizoval, začala sezona moravských koštů vína. Nevím, zda i letos probíhá soutěž o to, kdo ochutná víc vzorků vína, ale pokud ano, mohu s radostí oznámit, že pan Sklenička nasadil k trháku a za sobotní odpoledne ochutnal přes 40 vzorků. Zlí jazykové mohou tvrdit, že došlo k porušení životosprávy, přesto dosud nebyly hlášeny žádné nešťastné následky jako ztracené věci, rozbité skleničky ani uražení spolustolovníci, Sklenička dokonce samostatně našel cestu do penzionku a bezpečně se vyspal. (Jen u několika pozdně večerních fotek na paměťovové kartě se zatím nepodařilo určit, co měly znamenat a proč byly vyfoceny.) A než si pan Sklenička srovná v hlavě dojmy a zaznamená je pro vás, nakoukneme do sálu kde se to všechno odehrávalo – kuk

a než pořadatelé připraví sál a 378 vzorků vína, které se v sobotu ochutnávaly, mám tu fotoreportáž – fotokvíz pro wine-turisty, tentokrát zaměřený na moderní sochařství a architekturu vinařských obcí. Pokud rádi cestujete za vínem, třeba jste už některé objekty potkali. Vzpomenete si, kde stojí?
Napovím, že na horním obrázku je lis na víno. Pokud vám hned nenaskočí, kde stojí, poznáte to snadno podle budovy, před kterou stojí. Tu si nejde splést. (1)
O pár kilometrů dál mě nenapadlo zeptat se, jak se tahle socha jmenuje. Tipoval bych, že to je Práce nebo Únava, ale uvítám, napíše-li do komentářů někdo, kdo to ví. Vzpomenete si, kde stojí? (2)
Mosazná tabulka opravdu visí v minizvonici, jejíž název prozrazuje americkou inspiraci. Kde to je? (3)
To není fotomontáž, přísahám! V tomhle městě jsem byl už několikrát, ale nikdy jsem si téhle sochy nevšiml. Přehlédl jsem ji, nebo tam Hlava křičí nově? Nejspíš má symbolizovat problémy dospívání (stojí před školou), mě ta otevřená pusa připomněla koštování vína. Na koštu vína jsem tu byl jen jednou v devadesátých letech, pořádala ho tehdy na Zimním stadionu městská ZO KSČ. Víte, o které město jde? (4)
Poslední kus architektury asi bude snadná hádanka, myslím, že podle umístění má cosi společného se sluncem. (5)
Nebudu vás napínat a rovnou zveřejňuju správné odpovědi tady. Můžete si tam kliknout rovnou, nebo se můžete napřed pokusit všechny hádanky vyřešit samostatně, je to jen na vás. Mezitím snad něco napíšu o sobotní Výstavě vín v Tvrdonicích.
TOPlist