České Komunitní Bedýnky

Jen krátké adventní zvěstování příznivcům Komunitních Bedýnek:o) České Bedýnky jsou na světě, pro Pražáky jsou už tradičně k vyzvednutí v žižkovské vinotéce Le Caveau.

Brňákům pošlu zprávu, až Bedýnky dopravím do Brna, doufám, že to bude do konce týdne. Mimopražští a mimobrněnští je dostanou poštou až v lednu, jak už jsem psal v úvodním článku tady, leda že by si někdo z vás výslovně napsal, že je chce dostat do Vánoc a riskovat rozbití v předvánočním poštovním shonu.
Doufám, že kolem vín vzplane diskuse úměrná odrůdovému složení: v bedýnce je dvakrýt rýňák, jednou milerka, dvakrát vavřinec a jednou Pinot Noir. Každej přece víme, jak má chutnat milerka, rýňák nebo vavřinec :o))) Diskusní poznámky o vínech prosím směřujte k jednotlivým článkům: jediné víno, které jsem zatím nezmiňoval, je nový ryzlink 2010 z mělnického vinařství Kraus. Vzal jsem ho proto, že Kraus už několik let za sebou dělá ryzlinky krásně čisté a šťavnaté, pokaždé ve dvou variantách, suchý a polosladký. Baví mě i polosladká verze a každopádně tohle vinařství stojí za návštěvu. Jestli nedám o tomhle rýňáku sólo článek, můžete svoje připomínky k němu, chválu i námitky zapsat do diskuse ke Krausovu Pinotu Noir 2007 tady. Chtěl bych zase na začátku ledna v Le Caveau uspořádat živou degustaci jedné Bedýnky a několika bonusů, které jsem do ní z nějakých důvodů nezískal. Termín ještě nemám, ale uvítám, jestli se k té myšlence někdo přihlásíte. Sám si nejsem jistý, jestli by společná ochutnávka deseti českých vín byla pro čtenáře zajímavá. Co myslíte?
Doporučuju přinejmenším rýňák 2007 ze Školního statku, Krausův Pinot a Vavřinec od Bettiny Lobkowicz (a klidně i žernoseckou milerku) dekantovat a přeju hezké a klidné Vánoce. Ať k nim přispějou i česká vína.