Májový pozdní sběr

Květnový pokles frekvence příspěvků na blogu byl způsobený tím, že se děly věci. Čtyři bílá otevřená (a nedopitá :o) s kamarádem v úterý prošla bez zápisku, stejně jako okouknutý a nově vyzkoušený recept na zelený chřest zapékaný se sýrem a slaninou. Nejsem na dovolené ani jsem nedostal presidentskou virózu z Becherovky, jen zvažuju, kam se posunout a jak s vínem dál pokračovat.

Na začátku května mi Daniel Brož z Le Caveau napsal, že se mu většina práce přesunula do nové kavárny na Jiřáku a že vinotélu v Husinecké zavře. Zároveň mi nabídl, ať si Husineckou převezmu a s nějakou vinotékou tam pokračuju, sám nebo společně s ním. Provozovat pokračování vinotéky v Husinecké se mi moc nechce, ale líbil by se mi nějaký prostor, kde bych mohl občas pořádat degustace. Jestli neseženu nic lepšího, uspořádám veřejnou degustaci moselských ryzlinků ročníku 2012 zase na Parukářce!
V pátek jsem se nechal najmout jako someliér na firemní večírek v jednom z nejchudších českých krajů s největším počet golfových hřišť. Šest hodin jsem zavlažoval nějakých 150 návštěvníků italskými víny. Úplně mě dostal frajer, co trval na tom, že začne sladkými víny a postupně se propracuje až k těm suchým, a několik návštěvníků, kteří nekomunikovali. Naopak jsem fandil dámě po padesátce, která vyzkoušela pár červených a pak zůstala celý večer u Barola. Bottle a day keeps the doctor away, řekla mi spiklenecky.