Otevřené sklepy v Pavlově

Poslední červnový víkend začal program „Léto otevřených sklepů v Pavlově.“ Každý víkend, v pátek (16-20 hodin), v sobotu (10-18) a v neděli (10-14 hodin) je otevřené jedno vinařství, s připravenými vzorky a výkladem o vínech. Velmi pravděpodobně najdete otevřených vinařství více, popsaný program je minimální garantovaný.

Tuto neděli v deset ráno byla otevřená velmi dobře zásobená vinotéka v budově Obecního úřadu (ochutnával se vlašák 06 místního vinaře Ing. Kršky a jedno rosé), a těsně po desáté jsem zastihl v pavlovském sklepě Reistenu pana Nepraše s mnoha připravenými bílými víny. Ochutnal jsem dvě rosé (a jedno koupil, nabušený Claret 07 Maidenburg, s 27 gramy extraktu), Pinot blanc a Rieslingy z řady Maidenburg (2006 a 2005) a jeden koupil, abych si mohl večer trápit hlavu přemýšlením o rovnováze mezi kyselinami a cukrem.

Příští víkend má službu vinařství Mikulský a předpověď na další víkendy si můžete přečíst tady.

V chladnějším počasí se taky můžete vyškobrtat na Dívčí hrady a vychutnat si letecký pohled na Pavlov, Dolní Věstonice a Strachotín. Tyto prázdniny zřejmě vinná Morava rozkvétá – o víkendu 5. července jsou Otevřené sklepy i v obou Věstonicích a Moravské Nové Vsi, další týden v Hruškách. Doporučuju navštěvovat, i stánek Reistenu jsem navštívil na několika prestižních (nebo snobských?) prezentacích v prvotřídních pražských restauracích, kde byl pan Nepraš k vidění v obleku s kravatou, ale tolik času na povídání nikdy neměl, jako tuto neděli v pracovním – v kraťasech a zástěře. Vyplatí se vám dojít až k nám, jak říká jedna stará reklama, a nejspíš to platí i o dalších vinařstvích.